Software Attachment Tamer Volba Kódování Palm Převod Palm Doc Nepodporovaný software
Úvod
Software pro Mac OS X
Obchod

Lokiware – Adam Nohejl

Vývoj následujícího softwaru byl již nadobro ukončen a je zde vystaven už jen z nostalgie. Převážně jde o aplikace a blbinky pro Mac OS 7-9.

Rozložení kláves Czech by Loki a Zámek pro Mac OS 7-9

screen shot

Czech by Loki je české rozložení kláves pro západoevropský skript — to znamená, že ho můžete používat i v programech, které se normálně samy přepnou do amerického rozložení kláves.
Zámek znemožní jakékoli psaní, nebo používání klávesových zkratek — zamkne klávesnici.

Tmavé logo Mac OS 9.2

screen shot

Pokud si víte rady s ResEditem nebo Resorcererem můžete snadno nahradit standardní systémové logo zobrazující se při startování systému touto jeho 'noční' verzí. Soubor obsahuje i instrukce pro bezpečné nahrazení loga.

Obrázky v textu 1.0

ikona

Psaní v Zápisníku bývá obvykle nudná záležitost. Proto jsem napsal tenhle malý applet, který umožňuje vkládání obrázků do textových dokumentů Zápisníku. Lze vkládat libovolné obrázky a s jejich pomocí vytvořit i profesionálně vypadající readme.

Processes 1.1.1

Manažer procesů pro Mac OS 9.x a Mac OS X.
Zobrazuje běžící aplikace, pomůcky, pseudo-doplňky 'appe', jako je třeba Ovládací pás, a další — každý s malou rozlišovací 'ikonkou' a pamětí jakou zabírá ).
Umožní vám zjistit spotřebovanou paměť, typ a tvůrce procesu, jestli je skriptovatelný, akceptuje appleevents ,., ze kterého soubor byl spuštěn (i u doplňků) a samozřejmě můžete proces sestřelit nebo se do něj přepnout.
Nově v této verzi: Speciální manažer pro doplňky 'appe' — např. Ovládací pás, Application Switcher, Folder Actions. Lze je vypínat a zapínat bez restartů počítače.
screen shot screen shot

Nastavení nabídky aplikací 1.0

V novějších systémech jde pomocí doplňku "Application Switcher" zobrazit paletu s běžícími aplikacemi. (Jde 'odtrhnout' z nabídky aplikací.) Pomocí tohoto apletu můžete nastavit mnoho skrytých parametrů nabídky. Dokonce může vypadat jako lišta známá z Windows. Jde nastavovat velikost ikon a políček, jestli se bude zobrazovat záhlaví, podle čeho se běžící aplikace budou řadit, jestli se zobrazí jejich jména.
screen shot

Lokiho skripty

ikona Pár šikovných skriptíků — na vysunutí všech výměnných disků, otevření zadané cesty, vypnutí Finderu a další. Aplet Skliď / Zobraz disky s visačkou při spuštění systému skryje vámi označené disky a umožňuje je zobrazit kdykoli budete chtít. Vhodné pro skrývání vašich tajných disků před slídily;).

Kill Resource Fork!

ikona Prográmek na mazání resource forku — tedy té části souboru, která obsahuje ikony, náhledy obrázků, styly textu napsaného v Zápisníku II,.. Je účinnější než obyčejné smazání všech resourců/prostředků v ResEditu — smaže dočista dočista;). Stačí, když soubory, u kterých chcete resource fork smazat, přetáhnete na jeho ikonu. Obsahuje i zdrojový kód v C.

Loki's Monospaced CE — neproporcionální písmo pro programátory

ukazka pisma Písmo podobné Monaku, plná podpora středoevropských jazyků, obsahuje proškrtnutou nulu a jasně odlišené znaky 1,I a l. Zobrazuje kódy řídících znaků. Bitmapový font ve dvou velikostech: 9 a 12 — velikost odpovídá Monaku. Vhodné pro programátory.

Loki's B&W Icons pro iCab

Černobílé ikonky pro skvělý macovský browser iCab. Jednoduché, přehledné. Ideální pro ty, co mají rádi jednoduchost a účelnost nebo mají černobílý monitor;).
screen shot

TicksBeep 1.0 FKEY

ikona Tento FKEY zvukem zvukem upozorňuje na to jak dlouho je zapnutý počítač. Instaluje se přetažením do složky s písmy. Kdykoli pak chcete vědět, jak dlouho je počítač zapnutý stačí zmáčknout jablko-shift-5 a pípne jednou pro každých 10 započatých minut. Například, pokud je počítač zapnutý hodinu a 5 minut, pípne sedmkrát. Naprogramováno v assembleru, kompatibilní s FKeyDraggerem.

Loki Commander 0.1a

 • Souborový manažer ve stylu Norton Commander.
 • Stejně pohodlně pracuje s lokálním i vzdáleným počítačem (síť AppleTalk).
screen shot
Příklad použití:
 - Na vzdáleném počítači je disketová mechanika, ta ale bohužel, narozdíl od pevných disků nelze pod Mac OS sdílet.
 - Na vzdáleném počítači je třeba zapnout mimo sdílení souborů, ještě propojení programů.
 - Po zkopírování potřebných souborů na sdílený pevný disk ...
 - ... se stačí Loki Commanderem připojit k počítači s disketovou mechanikou ...
 - ... a soubory překopírovat na disketu v ní (jinak po síti nedostupnou).
 - Třešinkou na dortu může být vysunutí diskety na dálku;).
(Vše popsané je k dispozici již v této verzi! Součástí je i podrobný popis dostupných funkcí.)

V příštích verzích:
• Více příkazů pro vzdálenou administraci:
• • restart,
• • formátování disku/diskety,
• • spouštění/ukončování programů, .
• Práce se skupinami souborů:
• • manipulace s více soubory najednou,
• • filtrování,
• • řazení, .
• Opravení technických nedostatků:
• • správná reakce na dvojklik na pomalém HW,
• • korektní přesun do koše.

Pulsar 2002

screen shot Počítá protelefonované peníze podle vybraného tarifu a s ohledem na pásma. Zobrazuje aktuální délku hovoru, nebo čas do konce impulsu a cenu hovoru. Podle Vámi nastaveného času nebo ceny upozorňuje zvukovým signálem. Časy, délky a ceny hovorů zaznamenává do textového souboru. Vyžaduje méně než 300 KB RAM, testováno pod systémem 8.1 a 9.2.1 na 68k i PPC.

Konec přepínání kláves! 1.2.1

screen shot

Tato verze je maximálně stabilní pod systémy 10.2.x. Na Mac OS X 10.3.x zatím kvůli chybě v této verzi systému nepracuje. O chybě jsem dal vědět Applu a zároveň pracuji na tom, jak ji obejít.

Konec přepínání kláves! je řešením problémů s aplikacemi, které samovolně přepínají rozložení kláves na americké (respektive to, které je právě aktivní ve skriptu Roman). Uživatel může běžným způsobem rozložení měnit, ale pokud je detekována změna rozložení aplikací, vrátí se nastavení zpět.

Tento problém řeší Mac OS X Tiger.